مرتب سازی براساس:
  • پرفروش‌ترین‌ها
  • تخفیف‌ها
  • جدیدترین
  • ارزانترین
  • گران ترین
تعداد نمایش
ارسال رایگان
ژل شستشوی صورت ویزیبلی کلیر نوتروژینا Neutrogena
ژل شستشوی صورت ویزیبلی کلیر نوتروژینا Neutrogena 189,000 تومان
پن کرم دار پرودرما proderma
پن کرم دار پرودرما proderma 42,900 تومان
ارسال رایگان
ژل شستشو صورت لورآل RARE FLOWERS
ژل شستشو صورت لورآل RARE FLOWERS 168,000 تومان
ارسال رایگان
پن روشن کننده پوست پرودرما proderma
پن روشن کننده پوست پرودرما proderma 462,800 تومان
پن ضد آکنه اریکه ERIKEH
پن ضد آکنه اریکه ERIKEH 79,000 تومان
پن پوست چرب پرودرما proderma
پن پوست چرب پرودرما proderma 42,900 تومان
ارسال رایگان
ژل شستشو صورت زغالی گارنیه Pure Active
ژل شستشو صورت زغالی گارنیه Pure Active 179,000 تومان
ارسال رایگان
ژل شوینده پوست خشک بایودرما Bioderma
ژل شوینده پوست خشک بایودرما Bioderma 187,000 تومان
پن روشن کننده اریکه ERIKEH
پن روشن کننده اریکه ERIKEH 87,000 تومان

شوینده صورت

استفاده از شوینده صورت قدمی مهم در پاک‌سازی پوست قبل و بعد از آرایش است. بقایای آرایش، آلودگی‌های محیطی و چربی پوست همگی باعث آسیب به پوست می‌شوند و اصلی‌ترین عامل تشکیل آکنه هستند. بهترین کار این است که صبح و شب درست قبل از شروع روتین پوستی، پوست خود را از انواع آلودگی‌ها پاک‌کنید تا علاوه بر از بین بردن آلودگی باعث جذب بهتر محصولات مراقبت پوستی شوید.

نکات مهم در استفاده از شوینده صورت

اگر پوست چربی دارید باید به شکلی باعث کنترل آن شوید اما این چربی نباید بیش‌ازاندازه از بین رود چراکه پوست به خاطر از دست دادن چربی متعادل پوست، چربی بیشتری تولید کرده و باعث ایجاد جوش صورت می‌شود. استفاده از محصولاتی که برای شستشو صورت مناسب نیستند و یا شستن بیش‌ازحد پوست باعث از بین رفتن تعادل پوست می‌شود. بهترین کار استفاده از محصولاتی است که به‌صورت تخصصی برای پوست تولیدشده‌اند. پوست‌های چرب نیاز به شوینده‌ای دارند که چربیان را کنترل کند پس باید به دنبال شوینده صورت مخصوص پوست خود باشند از طرفی پوست‌های خشک نیاز دارند تا رطوبت در پوست باقی بماند که باید مناسب باپوست خود محصولات رطوبت رسان تهیه کنند.

انواع مختلف شوینده صورت

شوینده صورت می‌تواند به‌صورت ژل، فوم و پن است که هرکدام برای پوست‌های مختلف محصول مربوط به خود را دارد. ژل و فوم شستشو صورت برای انواع پوست قابل‌استفاده بوده و با توجه به سلیقه افراد قابل انتخاب است. اما در انواع  پن صورت محصولاتی به‌صورت تخصصی وجود دارد تا جوش، تیرگی، خشکی، چربی بیش‌ازحد یا مشکلات دیگر را بهبود بخشد.

اهمیت استفاده از شوینده صورت

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنید تنها دستمال مرطوب و میسلار واتر می‌تواند کافی باشد سخت در اشتباهید. بقایای آرایش تنها با شستشو از بین رفته و این تنها راهی است که سلامت پوست شمارا تضمین می‌کند. اگر آرایش ندارید حتماً صورت را بشویید و سپس از محصولات مراقبت پوست استفاده کنید.

شستشوی بیش‌ازحد پوست

یکی از آسیب‌های شایع که بر اثر شستشوی زیاد پوست به وجود می‌آید جوش صورت یا خشکی پوست است. چربی روی پوست باید به‌صورت متعادل وجود داشته باشد تا از چین‌وچروک جلوگیری شود. همچنین برای کنترل چربی می‌توانید از کرم‌های مرطوب کننده با خواص کنترل‌ چربی استفاده و خود را از شستشوی بیش‌ازاندازه رها کنید.

جمع‌بندی

استفاده از پاک‌کننده‌های آرایش به‌هیچ‌وجه نباید جایگزین شوینده صورت باشد زیرا آلودگی‌های محیطی و همچنین چربی پوست باعث جوش صورت می‌شود و اگر پوست چرب دارید باید دو بار در روز از آن استفاده کنید. این محصول انواع مختلفی دارد و مطابق باپوست شما قابل انتخاب است.

مقایسه 1